(1) Lidé, rodina & společnost

Alternativní způsoby vyučování (Číslo kurzu: B1016)

Výuka jako za Marie Terezie?

Účastníci získají základní znalosti o situaci v oblasti alternativních způsobů vyučování v české škole, inspirovanými reformními proudy (Waldorf, Montessori, Jenský plán a další).

Mnohé alternativní metody vyučování jsou již desítky let známy, ale u nás nejsou zatím zcela běžně využívány. Přitom učiteli ulehčují práci a aktivizují žáky, které činnost baví a motivuje. Každý pedagog by měl znát tyto alternativní metody a kreativně je používat vždy, kdy je to pro něj i žáky zajímavé a výhodné.

Výhody i nevýhody

Účastníci kurzu budou schopni posoudit klady a zápory alternativních a klasických vyučovacích metod. Získají informace o základech jednotlivých způsobů výuky a o možnostech jejich využití. V závěrečné diskuzi vyhodnotí reálné možnosti uplatnění „nových“ metod ve výuce.

Přednáška poskytne přehled o celé problematice. Přednáší Daniela Sedláčková, renomovaná česká autorka a pedagogická pracovnice. Její kniha Rozvoj zdravého sebevědomí žáka patří v oblasti pedagogické literatury k bestsellerům.


Rezervace

Zaujal vás tento kurz? Potom si prosím rezervujte místo.

Pokud přijdete bez rezervace, může se stát, že kurz byl zrušený (protože i ostatní rezervaci odkládali a nepřihlásilo se dost účastníků) nebo se na něj nedostanete, protože je plno. Pokud vás tedy kurz zajímá, nic neodkládejte a přihlaste se hned.

Rezervace jsou uzavřeny.

← Návrat na kategorie kurzů

Alternativní způsoby vyučování

Místo konání

Klubovna v bývalé hasičárně vedle Penny
Radotínská 1128
Černošice
252 28

Klubovna v bývalé hasičárně vedle Penny

Termín a čas

11. 03. 2019. , 17:00 - 18:30

Lektor

PhDr. Daniela Sedláčková, Ph.D. PhDr. Daniela Sedláčková, Ph.D.

Sdílejte akci

Poslat e-mailem

Nové kurzy na e-mail

Dostávejte informace o nových kurzech na e-mail