(2) Zaměstnání, kariéra & podnikání

Finanční gramotnost 2: Tvorba a zhodnocování majetku (Číslo kurzu: C2025)

Když se o své peníze nepostaráte Vy, postará se o ně někdo jiný.

Každý z nás má nějaký majetek. Menší či větší. U někoho jsou to stovky, u někoho deseti tisíce. A tento majetek bez ohledu na velikost je třeba zhodnocovat, jinak jeho hodnota v čase klesá. Stejné zásady správy majetku platí jak pro ten menší, tak i pro ten větší majetek.

Přijďte si pro nové impulzy.

Tvořit a spravovat svůj majetek efektivně je klíčové. Správným přístupem lze dosáhnout zhodnocení v řádu až desetinásobku původně investované částky s minimálním rizikem a tím se do budoucna finančně zajistit.

Co nás čeká

  • Vysvětlíme si, co je to investice.
  • Probereme, jaké jsou možnosti investování, jaké jsou jejich výhody a rizika. Jak rychle přinesou investice kýžený výsledek?
  • Odpovíme si na otázky: Kde na investice vzít peníze? Jak vytvořit finanční rezervu?
  • Přijde řada i na téma „úvěr“. Kdy je výhodné se zadlužit? V jaké situaci si naopak úvěr nikdy nebrat? Jak předejít pádu do dluhové pasti?
  • Dotkneme se i světa financí v širších souvislostech – kde se berou peníze, co je předpokladem růstu, peníze v rodině, ve společnosti, co na to naše planeta …

Teorie nebo praxe? Praxe!

Kurz je orientovaný na praxi a na situace, ve kterých se často nacházíme. Přijďte proto diskutovat o tom, co vás k tématu finanční gramotnost, peníze a majetek zajímá. Jedná se o přehledový kurz. Kurz bude volnou formou pokračovat v dalším semestru, kde budou jednotlivé oblasti investování probírány detailně.


Rezervace

Zaujal vás tento kurz? Potom si prosím rezervujte místo.

Pokud přijdete bez rezervace, může se stát, že kurz byl zrušený (protože i ostatní rezervaci odkládali a nepřihlásilo se dost účastníků) nebo se na něj nedostanete, protože je plno. Pokud vás tedy kurz zajímá, nic neodkládejte a přihlaste se hned.

Rezervace jsou uzavřeny.

← Návrat na kategorie kurzů

Finanční gramotnost 2: Tvorba a zhodnocování majetku

Místo konání

Klubovna v bývalé hasičárně vedle Penny
Radotínská 1128
Černošice
252 28

Klubovna v bývalé hasičárně vedle Penny

Termín a čas

17. 10. 2019. , 19:00 - 21:00

Lektor

Ing. Jiří Šimonek, Ph.D. Ing. Jiří Šimonek, Ph.D.

Sdílejte akci

Poslat e-mailem

Nové kurzy na e-mail

Dostávejte informace o nových kurzech na e-mail