(4) Zdraví, pohyb & životní styl

Zdravá výživa. Výstřelky nebo selský rozum? (Číslo kurzu: B4011)

Co si z toho vybrat?

Současná doba je opravdu charakterizovaná změtí informací o výživě. Časopisy a internet jsou zahlceny „trendy“, které jdou často úplně proti sobě. Na jedné straně je nám vnucováno veganství, na opačném pólu jsou démonizovány sacharidy s tím, že jediným správným stravovacím stylem je vyloučení veškerého pečiva, příloh a ovoce. Co si z toho odnést? A platí, že bezlepkové rovná se zdravé?

Pokud to přeháníte, je to choroba

Přehnané sledování výživových trendů vede k úzkostem a mnohdy i poruše příjmu potravy zvané ortorexie (snaha o stoprocentně zdravý jídelníček).

Přitom zdravě se dá jíst bez veškerých nálepek. Dokazují to nejlepší restaurace na světě i u nás. V žádné z nich vás dnes nezahltí velkými porcemi tučného a sladkého jídla a přesto nebudete mít pocit žádného omezení.

Řekneme si něco o trendech, zhodnotíme je a proti tomu si postavíme současnou gastronomickou špičku a na příkladech ukážeme co a jak tam můžete očekávat.

Dostaneme se i k přípravě jídla

Na závěr si společně připravíme rychlý pokrm ze sezónních surovin, který nebude ani veganský ani bezlepkový….ale přesto bude oplývat mnoha zdravotními benefity. A výbornou chutí samozřejmě 🙂

Lektorka

A kdo že si s vámi bude povídat? Bude to paní MUDr. Václava Kunová, autorka mnoha publikací, různých diet a známá i z médií.

Při slavnostním zahájení Akademie v říjnu 2018 jsme ji představili i jako spoluautorku publikace Top Restaurace 2018.

Takže návštěva se vyplatí i pro gurmány.


Rezervace

Zaujal vás tento kurz? Potom si prosím rezervujte místo.

Pokud přijdete bez rezervace, může se stát, že kurz byl zrušený (protože i ostatní rezervaci odkládali a nepřihlásilo se dost účastníků) nebo se na něj nedostanete, protože je plno. Pokud vás tedy kurz zajímá, nic neodkládejte a přihlaste se hned.

Tato událost je již plně obsazena.

← Návrat na kategorie kurzů

Zdravá výživa. Výstřelky nebo selský rozum?

Místo konání

Klubovna v bývalé hasičárně vedle Penny
Radotínská 1128
Černošice
252 28

Klubovna v bývalé hasičárně vedle Penny

Termín a čas

17. 04. 2019. , 19:00 - 21:00

Lektor

MUDr. Václava Kunová MUDr. Václava Kunová

Sdílejte akci

Poslat e-mailem

Nové kurzy na e-mail

Dostávejte informace o nových kurzech na e-mail