(6) Příroda, životní prostředí & cestování

Jaderná bezpečnost i bezpečnost státu s Danou Drábovou (Číslo kurzu: C6001)

Energii potřebujeme všichni. A potřebujeme jí stále více. Jak to ale zajistit? Spotřeba fosilních paliv se musí snižovat, geologické zásoby docházejí. Planeta se otepluje, sucho hrozí a životní prostředí volá o pomoc.

Navíc svět se potácí v nestabilitě. Náboženské i politické. Jak dál s naší civilizací? Regulovat vše, nebo ponechat vše živelnému vývoji? A co naše planeta? Jak dlouhodobě zajistit udržitelný rozvoj?

V konceptech dalšího rozvoje hraje energetická politika významnou roli. Na který druh energie se ale soustředit? Je některý výhodnější než ty ostatní? Nebo se musíme naučit žít se všemi a zvolit zdravý mix? A je ten „zdravý“ mix pro nás dost zdravý i pro ostatní?

Otázek už máme dost

Sotva jsme začali, otázek máme dostatek.

A co odpovědi?

Univerzální jednoznačné řešení pro všechny asi neexistuje. Nicméně, náš host, paní Dr. Ing. Dana Drábová, Ph.D., předsedkyně Státního úřadu pro jadernou bezpečnost se pokusí nás v problematice energie zorientovat. Ukáže nám, jaká máme dnes i v budoucnu východiska. S čím můžeme nebo musíme v budoucnu počítat. 

A protože asi vše souvisí se vším, tak se také dozvíme, jaké „vedlejší účinky“ mají jednotlivá energetická řešení. Na naše pohodlí, ekonomiku, životní prostředí i třeba i na bezpečnost státu.

V závěrečné diskuzi bude prostor i pro související dotazy, např. na poučení z událostí v Černobylu nebo stavu vývoje jaderného programu v KLDR.


Rezervace

Zaujal vás tento kurz? Potom si prosím rezervujte místo.

Pokud přijdete bez rezervace, může se stát, že kurz byl zrušený (protože i ostatní rezervaci odkládali a nepřihlásilo se dost účastníků) nebo se na něj nedostanete, protože je plno. Pokud vás tedy kurz zajímá, nic neodkládejte a přihlaste se hned.

Rezervace jsou uzavřeny.

← Návrat na kategorie kurzů

Jaderná bezpečnost i bezpečnost státu s Danou Drábovou

Místo konání

Club kino Černošice
Fügnerova 263
Černošice
25228

Club kino Černošice

Termín a čas

20. 11. 2019. , 19:00 - 21:00

Lektor

Dr. Ing. Dana Drábová, Ph.D. Dr. Ing. Dana Drábová, Ph.D.

Sdílejte akci

Poslat e-mailem

Nové kurzy na e-mail

Dostávejte informace o nových kurzech na e-mail