(4) Zdraví, pohyb & životní styl

Jak naučit děti jíst zdravě? (Číslo kurzu: C4024)

Milí dospěláci, umíte si hrát?

Umíte se vcítit do vašich dětí a zahrát jejich roli? Přijďte si to vyzkoušet.

Jíme zdravě je původně workshop pro děti v 1. – 5. třídě. Jenže tentokrát není pro děti. Vy, jako rodiče, prarodiče nebo pečovatelé o děti máte jedinečnou šanci se ho v roli dětí zúčastnit a potom tyto vědomosti svým dětem předat.

Uvidíte, jak odborník na výživu s dětmi úspěšně pracuje, jak je získává pro zdravé návyky a vy tak získáte možnost si to posléze vyzkoušet ve vlastní rodině s vlastními dětmi.

Jíme zdravě – o čem to je?

Cílem kurzu zdravého stravování je, aby si děti uvědomily, jak je důležité se starat o to, co jedí. Spolu s dostatečným pohybem a psychickou „pohodou“ tvoří strava základní pilíře zdravého vývoje organismu a ovlivňuje zásadně jejich budoucí život – všichni chceme být fit a v pohodě.

Tento kurz je na jedné straně přizpůsoben psychice dětí a je podán tak, aby děti správně motivoval a děti trvale a dlouhodobě formoval.

Na druhé straně je podán tak, že rodiče získají možnost, tento způsob jednání využít i u vlastních dětí.

Obsah workshopu:

  • probereme faktory, které mají vliv na zdravý vývoj u dětí – strava, sport, psychické zátěže jako hádky a stres …
  • připravíme chutnou svačinku – každý má možnost výběru ingrediencí tak, aby všem opravdu chutnalo (příklad: tvarohová pomazánka se zeleninou a pečivo)
  • prodiskutujeme hravou formou, jak a proč by se děti měly stravovat a jak a proč ne, zmíníme se o použitých potravinách (apel na aktivitu a motivační faktor dětí tak, aby byly dále použitelné při vlastní výchově)
  • vytvoříme pracovní list, který si rodiče odnesou domů a budou schopni doma u svých dětí využít.

Náš cíl

Rodiče by měli pochopit, že výchova dětí ke zdravému životnímu stylu začíná v rodině a měli by vědět, jak děti správně motivovat a vést. Jak podpořit jejich zájem, jíst pestře a vyváženě a děti zainteresovat na tom, aby věděly co jedí a jak se mohou vyhnout nevhodným potravinám. Rodiče zjistí, že i zdravá strava může chutnat a získají návody, jak tyto vědomosti uplatnit v praxi.

Naší lektorkou je Eva Vojtěchová, výživová poradkyně a autorka projektu Poťouchlá sváča. V ceně vstupného jsou zahrnuty i náklady na zdravé jídlo, které účastníci ochutnají.

Doporučení

Pokud možno, doporučujeme účast obou rodičů a vyjasnění všech otázek s lektorkou na místě. Prospívá to klidu v rodině!


Rezervace

Zaujal vás tento kurz? Potom si prosím rezervujte místo.

Pokud přijdete bez rezervace, může se stát, že kurz byl zrušený (protože i ostatní rezervaci odkládali a nepřihlásilo se dost účastníků) nebo se na něj nedostanete, protože je plno. Pokud vás tedy kurz zajímá, nic neodkládejte a přihlaste se hned.

Rezervace jsou uzavřeny.

← Návrat na kategorie kurzů

Jak naučit děti jíst zdravě?

Místo konání

Restaurace Pod lesem Černošice
Komenská 100
Černošice
25228

Restaurace Pod lesem Černošice

Termín a čas

Datum bude upřesněno

Lektor

Eva Vojtěchová Eva Vojtěchová

Sdílejte akci

Poslat e-mailem

Nové kurzy na e-mail

Dostávejte informace o nových kurzech na e-mail