(6) Příroda, životní prostředí & cestování

Lidé a zbraně (Číslo kurzu: C6014)

Patří flinta do každé rodiny? Měli by se občané ozbrojovat, aby mohli chránit bezpečnost svoji a bezpečnost státu? Kdo by vůbec ve svobodné společnosti měl držet zbraně? A je vlastně v Česku nějaká zažitá tradice civilního držení zbraní?

Kontroverzní téma

V posledních několika letech se civilní držení zbraní stalo diskutovaným tématem, které mnohdy přesahuje i do politických diskusí. Po několika teroristických útocích spáchaných střelnými zbraněmi řada politiků i občanských aktivistů usiluje o omezení legálního držení zbraní. Více než čtvrt milionu občanů zase právě tyto snahy vnímá jako popření práva na efektivní obranu, či přímo ohrožení svobodné a demokratické společnosti. Polemika ve veřejném diskursu je přitom mnohdy vyhrocená a založená spíše na emocích, než na posuzování racionálních argumentů.

Co je našim cílem?

Cílem neformální besedy je snaha o kultivaci této debaty a věcné zhodnocení argumentů pro i proti možným změnám stávající normy. Do diskuse se zapojí také přítomný člen expertní skupiny Ministerstva vnitra.

Co se dozvíte:

  • Kdo a za jakých podmínek může dnes v Česku držet zbraně, a jaké.
  • Jak jsou uchazeči o zbrojní průkaz prověřováni a jaké by byly potenciální výhody a nevýhody zavedení povinných psychotestů.
  • V jakém případě smí držitel legální zbraně použít svou zbraň.
  • Jaká je skutečná spolehlivost české zbraňové legislativy.
  • Jakou roli sehráli ozbrojení dobrovolníci při vzniku a obraně Československa v letech 1918 a 1938.
  • Jaká jsou pozitiva a negativa evropské „odzbrojovací“ směrnice a co na ní českým držitelům zbraní vadí.
  • Jak je to s toxicitou olova a jaké mohou být dopady jeho zákazu (na sportovní střelce, myslivce, rybáře i příslušníky ozbrojených složek).
  • A v neposlední řadě bude pro vás zajímavé i to, co si o této problematice myslí Vaši sousedé nebo ostatní účastníci kurzu.

Rezervace

Zaujal vás tento kurz? Potom si prosím rezervujte místo.

Pokud přijdete bez rezervace, může se stát, že kurz byl zrušený (protože i ostatní rezervaci odkládali a nepřihlásilo se dost účastníků) nebo se na něj nedostanete, protože je plno. Pokud vás tedy kurz zajímá, nic neodkládejte a přihlaste se hned.

Rezervace jsou uzavřeny.

← Návrat na kategorie kurzů

Lidé a zbraně

Místo konání

Klubovna v bývalé hasičárně vedle Penny
Radotínská 1128
Černošice
252 28

Klubovna v bývalé hasičárně vedle Penny

Termín a čas

Datum bude upřesněno

Lektor


Jan Otava, člen sdružení LEX

Sdílejte akci

Poslat e-mailem

Nové kurzy na e-mail

Dostávejte informace o nových kurzech na e-mail