(4) Zdraví, pohyb & životní styl

Mamahotel aneb přechodové rituály! (Číslo kurzu: B4010)

Dospělé dítě

Slyšeli jste o mladém dospělém muži, který trvale bydlí u maminky? A ta mu dělá i v jeho 35 svačinky do práce, uklízí po něm záchod i koupelnu, stele, pere a žehlí a jen chce, aby všichni viděli, jak se o syna dobře stará?

To je dobrý příklad neuskutečněného přechodového rituálu.

Dospělý muž měl už dávno ukončit období závislosti na matce. Kdy je ale ten správný čas, kdy se má osamostatnit?  V čem to vězí, že se ještě nezačal chovat jako dospělý?

Znáte lidi, kteří při psaní mhouří oči? Nebo špulí pusu? Zbytek nedostatečně odpracovaných návyků z minula se nemusí projevit jen trvalým pobytem u maminky ale i takhle.

Takových rituálů jsou stovky

Takových životních období a „nedokončených rituálů“ je celá řada. Začínají narozením a provázejí nás celým životem, svoje „přechody“ má i druhá polovina života. A vždy je třeba se zbavit návyků minulého období a osvojit si nové chování. Jinak máme problém nebo jsme ostatním pro smích.

Lektor pan Zítko nás uvede do fází našeho života a zmíní nejen ty velké, zásadní fáze, jako je porod, křest, dospívání, svatba a podobně. A hlavně nám ukáže, co se stane, když se v některém životním úseku „zasekneme“.

Co hrozí, když se rituály neuskuteční?

Uskutečněné přechodové rituály jsou základem pro spokojený a harmonický život a pomáhají nám udržovat psychické zdraví.

Na přednášce se dozvíte i o pohledu na rituály z hlediska duševního i duchovního, o vlivu rituálů na psychiku a přínos egocentrického (osobního) i ekocentrického (společenského) vědomí pro společnost. Uvidíte, jak nerespektování přirozených zákonitostí ovlivňuje naše životy, vztahy mezi blízkými doma i v práci a jak jsou důležité pro mezilidskou komunikaci.


Rezervace

Zaujal vás tento kurz? Potom si prosím rezervujte místo.

Pokud přijdete bez rezervace, může se stát, že kurz byl zrušený (protože i ostatní rezervaci odkládali a nepřihlásilo se dost účastníků) nebo se na něj nedostanete, protože je plno. Pokud vás tedy kurz zajímá, nic neodkládejte a přihlaste se hned.

Rezervace jsou uzavřeny.

← Návrat na kategorie kurzů

Mamahotel aneb přechodové rituály!

Místo konání

Klubovna v bývalé hasičárně vedle Penny
Radotínská 1128
Černošice
252 28

Klubovna v bývalé hasičárně vedle Penny

Termín a čas

3. 04. 2019. , 19:00 - 20:30

Lektor

Robert Zítko Robert Zítko

Sdílejte akci

Poslat e-mailem

Nové kurzy na e-mail

Dostávejte informace o nových kurzech na e-mail