(1) Lidé, rodina & společnost

Masarykova pracovna a další prostory Hradu (Číslo kurzu: A1018)

Nejnovější instrukce k návštěvě z Kanceláře prezidenta republiky:

Sraz účastníků exkurze je u Kohlovy kašny na II. nádvoří Pražského hradu (nikoli „pod balkonem“ na III. nádvoří PH). V uvedený čas Vás na tomto místě vyzvedne zaměstnanec Oddělení styku s veřejností. Zdvořile si Vás dovolujeme požádat, abyste nevstupovali do budovy a vyčkali venku na stanoveném místě. Upozorňujeme, že pokud se bez omluvy nedostavíte ve stanovený čas, v 11.50 hodin, bude Vaše účast zrušena. Dovolujeme si Vás dále informovat, že s ohledem na zavedené bezpečnostní kontroly u přístupových cest do areálu Pražského hradu  (Hradčanské náměstí, Prašný most) může dojít ke zdržení, a proto je potřeba přijít s dostatečným časovým předstihem. Délka exkurze je přibližně 80 minut.

Závěrem si Vás dovoluji informovat, že termín exkurze může být kdykoli zrušen s ohledem na náhlou změnu programu prezidenta republiky. Toliko instrukce Kanceláře prezidenta republiky..

Co uvidíte?

Prohlídka prostor Pražského hradu a Kanceláře prezidenta republiky umožní účastníkům Občanské Akademie navštívit prostory, které nejsou veřejnosti přístupné ani na dny otevřených dveří. Mezi tyto prostory patří původní Masarykova pracovna, kinosál ze 60. let, kde probíhala cenzura filmů, i část reprezentačních prostor. Výklad je zcela apolitický, zaměřen převážně na období první republiky.

Exkurze též probíhá v prvním patře Pražského hradu, kde se již prochází reprezentačními prostory Středního křídla  (Oktogon, Janákova hala, Stará síň a Široká chodba), které při zvláštních příležitostech mohou být veřejnosti přístupné.

Podle zájmu a složení návštěvníků lze výklad různě tematicky zaměřit, např. na architektonické aspekty přestavby Hradu v 20. letech a podobně.

Tuto mimořádnou exkurzi pro nás organizuje paní Renata Opravilová z Černošic, která je pracovnicí kanceláře prezidenta republiky. Exkurze probíhá v prostorách, které nemají bezbariérový přístup a tudíž je třeba počítat s chůzí po různých schodištích.

Vzhledem ke kontrolám při vstupu do hradních prostor počítejte prosím se zdržením v průměru 15 minut. Naplánujte si prosím dostatečnou rezervu.


Rezervace

Zaujal vás tento kurz? Potom si prosím rezervujte místo.

Pokud přijdete bez rezervace, může se stát, že kurz byl zrušený (protože i ostatní rezervaci odkládali a nepřihlásilo se dost účastníků) nebo se na něj nedostanete, protože je plno. Pokud vás tedy kurz zajímá, nic neodkládejte a přihlaste se hned.

Rezervace jsou uzavřeny.

← Návrat na kategorie kurzů

Masarykova pracovna a další prostory Hradu

Místo konání
Termín a čas

23. 11. 2018. , 11:50 - 13:50

Lektor


Renata Opravilová

Sdílejte akci

Poslat e-mailem

Nové kurzy na e-mail

Dostávejte informace o nových kurzech na e-mail