(6) Příroda, životní prostředí & cestování

(Ne)bezpečné jeskyně – část 1, příprava do podzemí (Číslo kurzu: A6011)

Podzemní prostory přirozeného i antropogenního původu přitahují kromě odborníků či organizovaných badatelů také pozornost neorganizovaných jednotlivců či skupin zejména mladých lidí. Jejich motivem může být touha po dobrodružství, hledání kešek, či prostá zvědavost. Jaká jsou objektivní rizika při pohybu v podzemních prostorách a jakým způsobem bychom měli přistupovat ke vstupu osob do jeskyní, starých důlních děl, či jiných podzemních objektů? Kurz přiblíží posluchačům základní kategorie podzemních prostor a jejich specifika, zásady bezpečnosti při pohybu v podzemí a také přehled vybraných legislativních předpisů, které tuto činnost upravují.

Kurz je určen zejména posluchačům, kteří pracují s cílovými skupinami, u nichž lze spontánní vstupování do podzemních prostor očekávat – typicky pedagogům, vedoucím dětských či zájmových oddílů, ale i široké veřejnosti.

Co si odnesete?

Základní přehled o možnostech vstupu do podzemních prostor, zásadách bezpečného pohybu v podzemí a související legislativě. Budete dobře připraveni na druhou, praktickou část.

A co dál?

Absolvování tohoto úvodního kurzu je podmínkou pro praktickou část 2, při které se zájemci podívají do velmi atraktivních prostor našeho druhého největšího jeskynního komplexu v Srbsku. Tyto prostory jsou ve správě speleologického klubu a nejsou běžně přístupné.

Termín část 2 – sestup do jeskyň

S ohledem na ochranu netopýrů od října do března není možné uskutečnit druhou část v podzimním semestru. Výlet do podzemí je naplánován na 8. 5. 2019. Zatím se můžete těšit na zajímavou expedici. Potvrzený termín najdete v kalendáři letního semestru Občanské akademie.


Rezervace

Zaujal vás tento kurz? Potom si prosím rezervujte místo.

Pokud přijdete bez rezervace, může se stát, že kurz byl zrušený (protože i ostatní rezervaci odkládali a nepřihlásilo se dost účastníků) nebo se na něj nedostanete, protože je plno. Pokud vás tedy kurz zajímá, nic neodkládejte a přihlaste se hned.

Rezervace jsou uzavřeny.

← Návrat na kategorie kurzů

(Ne)bezpečné jeskyně – část 1, příprava do podzemí

Místo konání

Učebna ZŠ Černošice
Pod školou 447
Černošice
25228

Učebna ZŠ Černošice

Termín a čas

24. 10. 2018. , 17:00 - 19:00

Lektor


Jan Otava, člen sdružení LEX

Sdílejte akci

Poslat e-mailem

Nové kurzy na e-mail

Dostávejte informace o nových kurzech na e-mail