(4) Zdraví, pohyb & životní styl

Potřebujeme probiotika jako sůl? (Číslo kurzu: A4016)

Jsou „přátelské“ mikroorganismy, které našemu tělu prospívají – probiotika. A pak jsou ty, které nám škodí. Tyto dvě skupiny mezi sebou stále soupeří, a podle toho, kdo vyhrává, tak se my cítíme dobře, nebo špatně. Rovnováha je křehká, naštěstí můžeme zasáhnout a podpořit ty mikroorganismy, které nám prospějí.

Zdravé střevo je základ všeho.

Desetiletí se střeva považovala jen za bezvýznamnou „odpadní rouru“. Teprve v posledních letech dospěli vědci k jednoznačnému závěru: zažívací systém je klíčový pro zdraví celého organismu, především pro silnou imunitu a dobrou psychiku.

Mnoho onemocnění vzniká díky snížené obranyschopnosti těla. Ta nemůže dobře fungovat,  pokud není střevní mikrobiom (nesprávně mikroflóra) v rovnováze. Odborníci se shodují na tom, že pokud je střevní sliznice dobře osídlena probiotiky, mají škodlivé mikroorganizmy menší šance.

Nejen pro maminky

Přednáška je orientovaná na praxi a poskytne tudíž praktické informace a rady. Na semináři se mimo jiné bude hovořit o vztahu probiotik v jednotlivých fázích života. V období žádoucího otěhotnění, těhotenství, přípravy na porod, kojení a péče o miminko.

V přednášce budou zmíněny i symptomy jako třeba časté nachlazení, akné, zácpy, nespavost a podobně, které mohou ukazovat na problémy, kde probiotika často pomáhají.

Paní Treutnerová má dlouholeté zkušenosti v oblasti životního stylu a doplňků stravy, probiotiky se zabývá přes 20 let a její přednáška je založena na nejnovějších poznatcích špiček medicíny, např. prof. Vítka, prof. Strunecké a dalších.


Rezervace

Zaujal vás tento kurz? Potom si prosím rezervujte místo.

Pokud přijdete bez rezervace, může se stát, že kurz byl zrušený (protože i ostatní rezervaci odkládali a nepřihlásilo se dost účastníků) nebo se na něj nedostanete, protože je plno. Pokud vás tedy kurz zajímá, nic neodkládejte a přihlaste se hned.

Rezervace jsou uzavřeny.

← Návrat na kategorie kurzů

Potřebujeme probiotika jako sůl?

Místo konání

Klubovna v bývalé hasičárně vedle Penny
Radotínská 1128
Černošice
252 28

Klubovna v bývalé hasičárně vedle Penny

Termín a čas

29. 11. 2018. , 18:00 - 19:00

Lektor

Ing. Ludmila Treutnerová Ing. Ludmila Treutnerová

Sdílejte akci

Poslat e-mailem

Nové kurzy na e-mail

Dostávejte informace o nových kurzech na e-mail