(4) Zdraví, pohyb & životní styl

Přechodové rituály – neuvěřitelné příběhy ze života (Číslo kurzu: C4010)

Co to je přechodový rituál?

Pro přechodové rituály nemusíme chodit k indiánům nebo dřívějším civilizacím. Jsou součástí našeho života. Jejich porozuměním si usnadníme život.

Přechodové rituály nám totiž pomáhají se vyrovnat se zásadními životními změnami. Ať je to porod, přechod do puberty či dospívání, opuštění rodiny v dospělosti, vždy se jedná o zásadní změnu v životě člověka či skupiny. A je třeba, aby proběhla co nejšetrněji.

Nedokončených rituálů jsou stovky

Jistě znáte příklady „zastydlé puberty“, osudy lidí, kteří „neunesou“ vyloučení z určitého společenství nebo příklady dospělých dětí, které se nemohou odpoutat od své rodiny a nejsou připraveni žít v manželství. Takových životních změn je celá řada a jde o to, abychom je dobře zvládali.

S každou touto změnou se s něčím rozloučíme a něco nového získáme.

Přestaneme pít mateřské mléko a začneme normální stravu. Přestane se o nás starat maminka a postavíme se na vlastní nohy. Přestanou nás podporovat rodiče a začneme sami vydělávat.

A kde je problém?

Problém nastává, pokud se vlastností z minulého období nechceme nebo nemůžeme zbavit a to nové přijmout.

Jak by se vám líbilo, kdyby váš manžel či manželka se každý večer před usnutím potřeboval pomazlit se svou maminkou. To je potom příklad nedokončeného přechodového rituálu.

Lektor pan Zítko nám popíše praktické životní situace, které jako terapeut poznal u svých klientů. Diskuse o nich je nejen nesmírně zajímavá, ale i poučná. Sami si uvědomíme situace, kdy jsme se v životě „zasekli“.

Povíme si, co s tím.

Uskutečněné přechodové rituály jsou základem pro spokojený a harmonický život a pomáhají nám udržovat psychické zdraví.

Na přednášce se dozvíte i o pohledu na rituály z hlediska duševního i duchovního, o vlivu rituálů na psychiku a přínos egocentrického (osobního) i ekocentrického (společenského) vědomí pro společnost. Uvidíte, jak nerespektování přirozených zákonitostí ovlivňuje naše životy, vztahy mezi blízkými doma i v práci a jak jsou důležité pro mezilidskou komunikaci.


Rezervace

Zaujal vás tento kurz? Potom si prosím rezervujte místo.

Pokud přijdete bez rezervace, může se stát, že kurz byl zrušený (protože i ostatní rezervaci odkládali a nepřihlásilo se dost účastníků) nebo se na něj nedostanete, protože je plno. Pokud vás tedy kurz zajímá, nic neodkládejte a přihlaste se hned.

Rezervace jsou uzavřeny.

← Návrat na kategorie kurzů

Přechodové rituály – neuvěřitelné příběhy ze života

Místo konání

Klubovna v bývalé hasičárně vedle Penny
Radotínská 1128
Černošice
252 28

Klubovna v bývalé hasičárně vedle Penny

Termín a čas

Datum bude upřesněno

Lektor

Robert Zítko Robert Zítko

Sdílejte akci

Poslat e-mailem

Nové kurzy na e-mail

Dostávejte informace o nových kurzech na e-mail