(2) Zaměstnání, kariéra & podnikání

Předávání rodinných firem (Číslo kurzu: A2022)

Rodinné firmy zažívají velkou vlnu generační výměny a většina z nich na tento úkol není dostatečně připravena. Plán na předání rodinného podniku má pouhých 5 % z nich. Generační výměna přináší také konflikty mezi zakladateli a nástupníky, což potvrzují 2/3 dotazovaných firem. Jen těsná nadpoloviční většina vlastníků ví, komu rodinnou firmu předat, zatímco před rokem to bylo ještě plných 70 %. Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR) proto po 6 letech věnovala své hlavní úsilí Roku rodinného podnikání 2018.

Každý den otevíráme v rámci Roku rodinného podnikání 2018 nová témata. Jak vytvořit rodinnou ústavu? Jak řešit rodinné konflikty v byznysu? Jak získat nejlevnější zdroje pro rodinné podnikání? Neúnavně medializujeme v celostátních médiích malé rodinné podnikatele, propojujeme rodinné firmy přes sociální sítě, zapojujeme následovníky, korunovali jsme nejlepší rodinné podniky, objeli jsme malé obce a natočili Toulavou kameru za rodinným stříbrem. Jste zakladatel, nástupník či zaměstnanec rodinné firmy? Nebo Vás zkrátka toto téma jen zajímá?

Přijďte si poslechnout, co trápí rodinné podnikání, proč 70 % rodinných firem nepřežije předání na další generaci, jak tomu předcházet a jak to řeší rodinné firmy v zahraničí.

Kdo přednáší?

Přednáší paní Eva Svobodová, MBA, osoba nad jiné povolaná. Od roku 1990 se pohybuje ve sféře zaměstnavatelských organizací, 15 let působila na Svazu průmyslu a dopravy České republiky, od roku 2006 je generální ředitelkou Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR), která zastupuje zájmy více jak 300 tisíc podnikatelských subjektů. Iniciovala několik asociačních projektů, soutěží a grantů, zaměřených na začínající podnikatele, rodinné firmy, řemesla, podnikání žen či podporu podnikání na venkově. Je workoholik a její práce ji baví.

Věřím, že nás paní Svobodová svým nadšením nakazí a pro naše podnikání, nejen v rodinných firmách, přinese nové impulsy.


Rezervace

Zaujal vás tento kurz? Potom si prosím rezervujte místo.

Pokud přijdete bez rezervace, může se stát, že kurz byl zrušený (protože i ostatní rezervaci odkládali a nepřihlásilo se dost účastníků) nebo se na něj nedostanete, protože je plno. Pokud vás tedy kurz zajímá, nic neodkládejte a přihlaste se hned.

Rezervace jsou uzavřeny.

← Návrat na kategorie kurzů

Předávání rodinných firem

Místo konání

Komunitní centrum MaNa Černošice
Komenského 2018
Černošice
25228

Termín a čas

6. 11. 2018. , 19:00 - 20:30

Lektor

Eva Svobodová, MBA Eva Svobodová, MBA

Sdílejte akci

Poslat e-mailem

Nové kurzy na e-mail

Dostávejte informace o nových kurzech na e-mail