(4) Zdraví, pohyb & životní styl

Psychopati mezi námi (Číslo kurzu: A4018)

Psychopati v politice milují riziko, sex a hlavně moc. Jsou to „neřízené střely“, rození vůdci stáda, z ničeho nemají strach, jsou ale charismatičtí, přesvědčiví, prolžou se vším. Dokáží být i tak milí, že jim nikdo neodolá, uvnitř jsou ale chladní a bezcitní, krutí a nelaskaví.

Pojem psychopat byl z posledního klasifikačního systému nemocí vyřazen, protože prý nositele tohoto označení urážel a byl v seznamu psychiatrických diagnóz nahrazen termínem „porucha osobnosti“. Někteří odborníci se domnívají, že by tento termín měl být navrácen do seznamu nemocí v původním smyslu.

Takoví jedinci bez emocí a pocitu strachu jsou schopni bezchybného roboticky přesného výkonu, mají dokonce charisma a zaujímají velmi snadno vůdčí role. Názory odborníků se liší, ale existuje názor, že může existovat „hodný“ psychopat. Většinou však je nálepka psychopata přiřazována jedincům, vykořisťujícím své okolí nebo kteří se chovají jako predátoři.

Znáte takové typy? Přijďte si poslechnout přednášku prof. Honzáka a naučíte se psychopaty rozpoznávat, a odnesete si i návod, jak s nimi jednat.


Rezervace

Zaujal vás tento kurz? Potom si prosím rezervujte místo.

Pokud přijdete bez rezervace, může se stát, že kurz byl zrušený (protože i ostatní rezervaci odkládali a nepřihlásilo se dost účastníků) nebo se na něj nedostanete, protože je plno. Pokud vás tedy kurz zajímá, nic neodkládejte a přihlaste se hned.

Tato událost je již plně obsazena.

← Návrat na kategorie kurzů

Psychopati mezi námi

Místo konání

Komunitní centrum MaNa Černošice
Komenského 2018
Černošice
25228

Termín a čas

29. 10. 2018. , 18:00 - 20:00

Lektor

MUDr. Radkin Honzák, CSc. MUDr. Radkin Honzák, CSc.

Sdílejte akci

Poslat e-mailem

Nové kurzy na e-mail

Dostávejte informace o nových kurzech na e-mail