(1) Lidé, rodina & společnost

Původ a smysl křesťanských Velikonoc (Číslo kurzu: B1011)

Víte, kde mají původ?

V židovském svátku Pascha, připomínajícím záchranu Izraele v Rákosovém moři. Pro křesťany Velikonoce především byly a jsou hlavním křestním termínem, slaveným v noci ze soboty na velikonoční neděli.

Velikonoční Triduum utrpení, smrti, přebývání v hrobě a zmrtvýchvstání Ježíše Krista začalo být slaveno v Jeruzalémě ve 4. století na místech, kde se skutečně udály, na místech Ježíšovy smrti a zmrtvýchvstání. Jejich náplní je křest, přičemž ponoření symbolizuje smrt a vynoření zmrtvýchvstání.

Přijďte si poslechnout přednášku, která vás provede historií a smyslem Velikonoc, jak se vyvíjely v běhu věků. Původ a smysl křesťanských Velikonoc si připomeneme s panem Pavlem Hradilkem.

 

Na historickém obrázku vpravo je jáhen, zpívající velikonoční chvalozpěv z exultetové role a vlevo je Zmrtvýchvstání Kristovo od Mistra Třeboňského oltáře.


Rezervace

Zaujal vás tento kurz? Potom si prosím rezervujte místo.

Pokud přijdete bez rezervace, může se stát, že kurz byl zrušený (protože i ostatní rezervaci odkládali a nepřihlásilo se dost účastníků) nebo se na něj nedostanete, protože je plno. Pokud vás tedy kurz zajímá, nic neodkládejte a přihlaste se hned.

Rezervace jsou uzavřeny.

← Návrat na kategorie kurzů

Původ a smysl křesťanských Velikonoc

Místo konání

Klubovna v bývalé hasičárně vedle Penny
Radotínská 1128
Černošice
252 28

Klubovna v bývalé hasičárně vedle Penny

Termín a čas

4. 04. 2019. , 19:00 - 20:30

Lektor

Ing. Pavel Hradilek Ing. Pavel Hradilek

Sdílejte akci

Poslat e-mailem

Nové kurzy na e-mail

Dostávejte informace o nových kurzech na e-mail