(1) Lidé, rodina & společnost

Umíme se zastavit? (Číslo kurzu: A1015)

Máte dost volného času?

Začněme úvahou podle M. Quista: Velmi často se člověk v dnešní době ničí proto, že nemá volný čas, nebo si ho už neumí udělat a zastavit se, porozhlédnout se a uvědomit si sebe sama; už si netroufá zamyslet se, protože se leká zodpovědnosti. Spěch mu dává dojem života. Ve skutečnosti se pouze ohlušuje, utíká před sebou samým a odsuzuje se k pudovému životu. Není už zcela člověkem, ale dostává se na úroveň zvířete. Ochota zastavit se je první krok, který člověku dovolí vrátit se k sobě samému.

Toto zamyšlení slouží k úvodu druhé přednášky paní Mgr. Vladimíry Ottomanské z jejího pětidílného cyklu, přednášku s názvem Umíme se zastavit?

Jak se toto téma hodí k předvánoční době. Právě v tuto dobu jsme snad za celý rok nejvnímavější k podobným myšlenkám. Pokud si na ně neuděláme čas teď, neuděláme si ho už nikdy.


Rezervace

Zaujal vás tento kurz? Potom si prosím rezervujte místo.

Pokud přijdete bez rezervace, může se stát, že kurz byl zrušený (protože i ostatní rezervaci odkládali a nepřihlásilo se dost účastníků) nebo se na něj nedostanete, protože je plno. Pokud vás tedy kurz zajímá, nic neodkládejte a přihlaste se hned.

Rezervace jsou uzavřeny.

← Návrat na kategorie kurzů

Umíme se zastavit?

Místo konání
Termín a čas

12. 12. 2018. , 18:30 - 19:30

Lektor

Mgr. Vladimíra Ottomanská Mgr. Vladimíra Ottomanská

Sdílejte akci

Poslat e-mailem

Nové kurzy na e-mail

Dostávejte informace o nových kurzech na e-mail