(6) Příroda, životní prostředí & cestování

Včelka medonosná a náš společný život – přednáška (část 1) (Číslo kurzu: A6014)

Nekonalo se v 1. semestru, nedostatek přihlášených -> 1.1.2019

Většina lidí vnímá včely skrze med a vlastně tak i skrze obchod. Ano, včely produkují vzácný a nenahraditelný med a další produkty, ale to není jediný jejich přínos. Možná podstatnější je, že zajišťují opylení drtivé většiny rostlin.

Byl to Albert Einstein?

Jemu se tradičně připisuje výrok, že kdyby vyhynuly včely, do čtyř let by se dostala na pokraj zániku celá příroda i s jejím samozvaným a iluzorním pánem – člověkem. Sice neexistuje důkaz, že toto Einstein řekl ale jen samotný fakt, že se to o něm říká, podtrhuje význam včel.

V přednášce se věnujeme včelám, její roli v přírodě, úlům, stanovištím, životu včelího společenstva a medu a dalším včelím produktům jako propolisu, vosku, mateří kašičce.

Vyprávění bude oživeno fotografiemi a ukázkami. Přednášet bude Ing. Pavel Konečný a Mgr. Luděk Sojka, lektoři Svazu včelařů.

Tuto teoretickou přednášku zrealizujeme až po návštěvě u včeliček (Včelka,“live!“, část 2), neboť včelky se již chystají na zimu.


Rezervace

Zaujal vás tento kurz? Potom si prosím rezervujte místo.

Pokud přijdete bez rezervace, může se stát, že kurz byl zrušený (protože i ostatní rezervaci odkládali a nepřihlásilo se dost účastníků) nebo se na něj nedostanete, protože je plno. Pokud vás tedy kurz zajímá, nic neodkládejte a přihlaste se hned.

Online rezervace nejsou k dispozici pro tuto událost.

← Návrat na kategorie kurzů

Včelka medonosná a náš společný život – přednáška (část 1)

Místo konání

Učebna ZŠ Černošice
Pod školou 447
Černošice
25228

Učebna ZŠ Černošice

Termín a čas

21. 11. 2018. , 17:30 - 19:00

Lektor

Luděk Sojka, Svaz včelařů Luděk Sojka, Svaz včelařů

Sdílejte akci

Poslat e-mailem

Nové kurzy na e-mail

Dostávejte informace o nových kurzech na e-mail