(6) Příroda, životní prostředí & cestování

Zlepšete si karmu, aneb třiďte odpad (Číslo kurzu: C6001)

Těch důvodů pro třídění odpadů je víc. Nejen dobrý pocit (= lepší karma), ale i ohleduplnost k přírodě, šetření zdrojů, lepší recyklace.

Taky méně zápachu

Třiď hezky odpad,
a snížíš taky smrad,

říká Halina Pawlowská.

Co to ještě přinese?

Třídění každého druhu má své přínosy. Třeba tříděním papíru zabráníte zbytečnému kácení stromů. Nebo z vytříděných nápojových kartonů se vyrábějí desky pro stavbu rodinných domů. Z recyklovaného plastu třeba ploty.

Třídit je jednoduché

Víte třeba kam patří zářivky? Olej po smažení řízků? A kam papír z termotiskáren? A kam plastové láhve od oleje? Nebo nepotřebné knihy? Takže, je to snadné, když víte jak.

A jak třídění, zpracování odpadů, včetně bio odpadu funguje? Zde v Černošicích? Přijďte na přednášku spojenou s prohlídkou všech zákoutí Technického dvora, kam se normálně nedostanete.

Pro mě platí jen když ušetřím

Tak i pro vás to bude zajímavé. Dozvíte se totiž, jak redukovat směsný odpad a tím zpomalit stále se zvyšující ceny za jeho likvidaci ve formě poplatků. Takže se dozvíte, jak ušetřit vlastní kapsu.

To ale pořád není vše

Dozvíte se 1000 zajímavých informací, které se týkají jak vás osobně, tak města, ve kterém žijete a plno dalšího, co se týká života v našem městě. Kompostování, bio odpad, divoké skládky, vandalismus a další. A průběžně i v závěru odpovědi na vaše otázky.

Účast se vyplatí v každém případě. Přednášku vede a po technickém dvoře nás provede paní Renáta Petelíková, vedoucí odboru technických služeb.

 


Rezervace

Zaujal vás tento kurz? Potom si prosím rezervujte místo.

Pokud přijdete bez rezervace, může se stát, že kurz byl zrušený (protože i ostatní rezervaci odkládali a nepřihlásilo se dost účastníků) nebo se na něj nedostanete, protože je plno. Pokud vás tedy kurz zajímá, nic neodkládejte a přihlaste se hned.

Rezervace jsou uzavřeny.

← Návrat na kategorie kurzů

Zlepšete si karmu, aneb třiďte odpad

Místo konání

Technické služby Černošice
Topolská 660
Černošice
25228

Technické služby Černošice

Termín a čas

16. 10. 2019. , 18:00 - 19:30

Lektor

Renáta Petelíková Renáta Petelíková

Sdílejte akci

Poslat e-mailem

Nové kurzy na e-mail

Dostávejte informace o nových kurzech na e-mail