Potřebujeme probiotika jako sůl?

Tento provokativní název lákal příznivce lepší imunity a zdravého životního stylu. Na letáku byl navíc text, „Víte také, že poslední Nobelova cena za medicínu byla udělena za objev, že některé typy rakoviny se dají vyléčit s podporou vlastní imunity?“ 

Znáte tenhle?

Víte, jaký je rozdíl mezi imunitou, psychikou a střevem? Ne to opravdu není vtip, je to téma, kterému se před časem lékaři posmívali a dnes na něj přísahají.

Účastníci se dozvěděli o nejnovějších poznatcích z oblasti péče o kvalitní mikrobióm ve střevech. Lektorka, paní Treutnerová provedla účastníky „celým životem“ od početí, přes narození až po seniorský věk a ukázala, jak na mikrobiomu závisí imunita i psychika, kdy se dají nejlépe ovlivňovat a co se pro to dá v jednotlivých fázích života dělat.

 

Diety vraždí mikroby

Většina poznatků byla pro účastníky nová. Věděli jste, že lidé na vesnici a ve městě mají rozdílný mikrobiom, tj. osídlení střev mikroorganismy? A že kvalita mikrobiomu zásadně ovlivňuje naše životní funkce a dokonce se uvažuje o tom, že má vliv na to, jestli jsme štíhlí nebo obézní? A na to, jakou máme náladu? A víte také, jak snadno se dá střevní mikrobiom trvale a nevratně poškodit? Co třeba mohou způsobit diety nebo „zdravotní“ hladovky? A jak se dá mikrobiom alespoň částečně zregenerovat? A víte, že kvalita pleti (akné) může souviset s čistotou střev? A víte, že… A víte ještě, že ….

Říká se, že z přednášek si účastníci pamatují takových 10 – 20 % informací. Domnívám se, že pokud je to opravdu pravda, tak i těch 10 % stálo za to.

Nové kurzy na e-mail

Dostávejte informace o nových kurzech na e-mail