(3) Kultura, historie, umění & kreativita

Alexandra Alvarová o politické propagandě (Číslo kurzu: B1002)

Máte selský rozum a schopnost kritického myšlení?

To vás má ochránit před účinky propagandy? Tak to bohužel dnes nestačí. Přednáška vám ukáže, že žijete ve starých vzorcích. Poznáte, jak vrtošivý, nespolehlivý, emocionálně labilní a dětsky naivní je náš mozek při vytváření názorů. A jak bohužel tyto jeho vlastnosti protivníci využívají.

 

Spolu s novinářkou Alexandrou Alvarovou, expertkou na politický marketing a ruskou propagandu se přesuneme do světa, o němž se dosud málo mluví, protože se nachází za kulisami velkých mocenských her, kde se točí miliardy. Alexandra Alvarová se rozhodla promluvit, abychom pochopili, jak snadnou kořist představujeme pro politické markeťáky.

Proč se rozhodla promluvit?

Důvodem je bezmoc, že prohráváme hybridní válku. A jistota, že jsou v ní Rusové nejlepší. Schopnost podívat se na věc bez despektu k soupeři. Bolest z nemožnosti vysvětlit lidem, že se jejich hlav a srdcí zmocnil stejný duch nenávisti, jaký způsobil třeba druhou světovou válku a který žene lidi do nesnášenlivosti a z toho vyplývajících válek občanských. Chce pomoci lidem, kteří mají pocit, že se zblázní z té hromady polopravd, výmyslů a manipulací, jež se na ně odevšad valí.

Petice

Publicistka Alexandra Alvarová je jednou z autorek výzvy Poslanci a senátoři, zastavte Miloše Zemana!  Ta apeluje na české zákonodárce, aby se postavili ostudným výrokům českého prezidenta, které zpochybňují práci tajných služeb a nadbíhají cizím mocnostem.

Autorka je Češka, tč. žije v Kanadě a během krátké návštěvy České republiky nás poctí návštěvou v Černošicích.


Rezervace

Zaujal vás tento kurz? Potom si prosím rezervujte místo.

Pokud přijdete bez rezervace, může se stát, že kurz byl zrušený (protože i ostatní rezervaci odkládali a nepřihlásilo se dost účastníků) nebo se na něj nedostanete, protože je plno. Pokud vás tedy kurz zajímá, nic neodkládejte a přihlaste se hned.

Rezervace jsou uzavřeny.

← Návrat na kategorie kurzů

Alexandra Alvarová o politické propagandě

Místo konání

Club kino Černošice
Fügnerova 263
Černošice
25228

Club kino Černošice

Termín a čas

24. 04. 2019. , 19:00 - 21:00

Lektor

Alexandra Alvarová Alexandra Alvarová

Sdílejte akci

Poslat e-mailem

Nové kurzy na e-mail

Dostávejte informace o nových kurzech na e-mail