(1) Lidé, rodina & společnost

Dějiny českého zločinu – Očima Josefa Klímy (Číslo kurzu: E1001)

Zrušeno.

Od Jonáka ke Krejčířovi.

Investigativní žurnalista Josef Klíma osobně pamatuje všechny velké zločince od 1989. O Krejčířovi třeba říká, že je to nejbrutálnější zločinec, který osobně mučil lidi.

Co říká o voličích premiéra Babiše?

„Spletli jsme se v tom, když jsme před volbami připomínali kauzu Čapí hnízdo, všechny jeho hříchy a estébáctví, tak jsme utvrzovali jeho voliče, kteří jsou stejní, že to je jejich kluk. A netušili jsme, že je jich tolik a že by to dělali taky, kdyby mohli. Je to pro ně šikovný kluk, který podvedl Brusel. Pak tam bylo procento lidí, kteří mají 60 – 80 exekucí, vědí, že se z toho nevyhrabou a tak z čirého zoufalství zvolili Zemana i Babiše jako pomstu.“

Nedávno Klíma představil svou knihu „Zločin jak ho pamatuju“. „Díky svému věku pamatuju osobně všechny velké zločince od roku 1989. A tak mě napadlo napsat subjektivní dějiny zločinu v tomto státě od toho roku. Zpovídal jsem lidi, kteří měli se zločinem co do činění zevnitř, právní zástupce, bývalého ministra vnitra, ministra tajných služeb.

Etapy zločinu.

Zločin se tu dělí do etap. Devadesátky byly tzv. Divoký západ. V Jonákově Discolandu se setkávali politici, umělci, zločinci, mafiáni a nikdo se nad tím nepozastavoval,“ vypráví. Zabýval se i Orlickými vraždami a Ludvíkem Černým: „Ten spadá do přelomu mezi Divokým západem a tím, kdy to prorůstalo do státní správy – už pochopili, že jsou podnikatelé. Založili vlastně firmu Vraždy s.r.o. na likvidaci osob. Měli dokonce na Proseku najatý dům, kde chtěli vraždění zindustrializovat. Pak přišel Berdychův gang, kdy vrazi přišli na to, že je lepší se spojit s policií,“ vypráví.

A jak dějiny zločinu pokračovaly dál se dozvíme v Club kině. A mimoto nám pan Klíma odpoví na řadu otázek.

Jestli po něm občas někdo střílí? Co si myslí o reportáži Sabiny Slonkové? Kdo je podle něj nejlepší český zločinec? Jaký má názor na kauzu Kajínek?

Přijďte a ptejte se. Přeji vám příjemnou zábavu.


Rezervace

Zaujal vás tento kurz? Potom si prosím rezervujte místo.

Pokud přijdete bez rezervace, může se stát, že kurz byl zrušený (protože i ostatní rezervaci odkládali a nepřihlásilo se dost účastníků) nebo se na něj nedostanete, protože je plno. Pokud vás tedy kurz zajímá, nic neodkládejte a přihlaste se hned.

Rezervace jsou uzavřeny.

← Návrat na kategorie kurzů

Dějiny českého zločinu – Očima Josefa Klímy

Místo konání

Club kino Černošice
Fügnerova 263
Černošice
25228

Club kino Černošice

Termín a čas

18. 10. 2020. , 19:00 - 21:00

Lektor

Josef Klíma Josef Klíma

Sdílejte akci

Poslat e-mailem

Nové kurzy na e-mail

Dostávejte informace o nových kurzech na e-mail