(3) Kultura, historie, umění & kreativita

Generál Petr Pavel. Host Heleny Langšádlové. (Číslo kurzu: C1041)

Jaká jsou největší bezpečnostní rizika? Generál Pavel říká, že třeba Rusko a Čína jsou pro nás větší hrozbou než terorismus. A co ta další?

Zapomínáme

Pálí nás dobré bydlo. Zapomínáme, že se máme dobře díky NATO. Členství v Alianci nám přineslo mnoho benefitů. Nejen to, že jsme získali bezpečnostní garanci podle článku pět, tedy to známé mušketýrské ‚jeden za všechny, všichni za jednoho‘, to byla a dosud je největší a nejspolehlivější záruka bezpečnosti, kterou naše země kdy měla.

Ale okamžitě se vstupem do Aliance náš rating v rámci ekonomických a finančních parametrů mimořádně rostl. A bezpečnost je důležité kritérium pro investování, takže i z tohoto pohledu měl vstup jednoznačný vliv na to, jak se dnes máme.

Máme demokracii navždy?

Někdy to ale vypadá, jako bychom si neuvědomovali, že to, čeho jsme dosáhli není navždy. A že je třeba se o to starat.

Naši hosté

Generál Pavel působil na nejvyšších vojenských postech, byl náčelníkem generálního štábu Armády České republiky i předsedou nejvyššího vojenského výboru NATO. Loni odešel do výslužby, ale stále ho zajímá aktuální dění. „Chci přispět k lepší informovanosti veřejnosti, aby si mohla udělat vlastní názor na věc.“ Proto se účastní různých besed i konferencí.

Dnes bude Petr Pavel hostem paní Heleny Langšádlové a Akademie Černošice. Paní Langšádlová bude přednášku moderovat. Děkuji a těším se.


Rezervace

Zaujal vás tento kurz? Potom si prosím rezervujte místo.

Pokud přijdete bez rezervace, může se stát, že kurz byl zrušený (protože i ostatní rezervaci odkládali a nepřihlásilo se dost účastníků) nebo se na něj nedostanete, protože je plno. Pokud vás tedy kurz zajímá, nic neodkládejte a přihlaste se hned.

Rezervace jsou uzavřeny.

← Návrat na kategorie kurzů

Generál Petr Pavel. Host Heleny Langšádlové.

Místo konání

Club kino Černošice
Fügnerova 263
Černošice
25228

Club kino Černošice

Termín a čas

28. 11. 2019. , 19:00 - 21:00

Lektor

Generál Petr Pavel Generál Petr Pavel

Sdílejte akci

Poslat e-mailem

Nové kurzy na e-mail

Dostávejte informace o nových kurzech na e-mail