(6) Příroda, životní prostředí & cestování

Kosmický program ČR – ptákovina, prestiž nebo šance? (Číslo kurzu: B6005)

Víte, že si Česko vede v kosmickém výzkumu docela dobře? Že jsme třeba poslali svůj satelit do kosmu?

Zapomeňte navigaci GPS

Používáte navigaci? A víte, že v Praze sídlí Evropská agentura pro satelitovou navigaci (GSA), jejíž systém Galileo brzy starý GPS nahradí?

Pan Karel Dobeš, vládní zmocněnec pro kosmický program, jehož velkou zásluhou se GSA dostala do Prahy, nám přinese nejzasvěcenější informace o jejím významu pro Českou republiku. Ta totiž hraje zásadní roli v dalším rozvoji evropských kosmických programů, které ČR může využít pro rozvoj svého průmyslu.

Co nám přináší aktivní účast na kosmických programech?

  • Díky úzké spolupráci s touto agenturou se i malé české inovativní firmy a startupy dostanou ke světovým zakázkám, o kterých by se jim jinak ani nesnilo.
  • Kosmické aktivity stále více ovlivňují inovaci, rozvoj a udržitelnost průmyslových odvětví, získávání nových technologií, a to zvláště těch, ve kterých je ČR tradičně silná.
  • Nové výrobní programy, které vytváří nové materiály, procesy a produkty s novými vlastnostmi jako klíč ke konkurenceschopnosti českého průmyslu.
  • Nové pracovní příležitosti.
  • Zahraniční investice a společné projekty.
  • Rozvoj malého a středního podnikání jako zdroj inovací.

Stane se Praha celosvětovým centrem pro družicovou navigaci? Stavte se a osobně se seznamte s člověkem, s obrovskými zásluhami o kosmický program i Českou republiku, nositelem vyznamenání za kosmonautiku.

Pro koho je návštěva povinnost

Pokud jste student, startupista v oblasti nových technologií nebo software, dozvíte se o příležitostech, jak se těchto projektů zúčastnit. Stejně tak se jako občan Černošic dovíte, jak můžete jako podnikatel na kosmickém programu profitovat.


Rezervace

Zaujal vás tento kurz? Potom si prosím rezervujte místo.

Pokud přijdete bez rezervace, může se stát, že kurz byl zrušený (protože i ostatní rezervaci odkládali a nepřihlásilo se dost účastníků) nebo se na něj nedostanete, protože je plno. Pokud vás tedy kurz zajímá, nic neodkládejte a přihlaste se hned.

Rezervace jsou uzavřeny.

← Návrat na kategorie kurzů

Kosmický program ČR – ptákovina, prestiž nebo šance?

Místo konání

Klubovna v bývalé hasičárně vedle Penny
Radotínská 1128
Černošice
252 28

Klubovna v bývalé hasičárně vedle Penny

Termín a čas

9. 04. 2019. , 19:00 - 20:30

Lektor

Karel Dobeš Karel Dobeš

Sdílejte akci

Poslat e-mailem

Nové kurzy na e-mail

Dostávejte informace o nových kurzech na e-mail