(6) Příroda, životní prostředí & cestování

Včelka medonosná v úlu – na jaře (Číslo kurzu: B6015)

V podzimním kurzu jsme doprovodili včely k zimnímu spánku. Nastává jaro, včely se probouzejí, a to je nejkrásnější období pro každého člověka, kdo má rád přírodu. Užívají si to i včelaři a přátelé včel. Rozkvétají včelařsky nejzajímavější rostliny, poskytující především pyl a později i nektar. Po sněženkách kvetou lísky s dlouhými jehnědami, vrby lýkovcové, jívy a javory.

Na teplejší počasí a na první pyl a nektar z květů meruněk, švestek, třešní a višní, později i angreštu a rybízu včely reagují proletem. Na včelnici lze pozorovat velký ruch na česně, pověstný hukot mobilizuje včelaře k častějším návštěvám zahrad a lesů s umístěnými úly. Matky již intenzivně kladou a doznívá výměna zimní generace včel za letní.

Co vás čeká?

Přijďte se podívat do úlu a pozorovat jak živé včely na jaře, tak i dění v úlu. Přednášku spojenou s praktickou ukázkou a pozorováním živých včel doporučujeme všem, kteří se zajímají o život včel. Zvláště těm, kteří sami zvažují včely chovat.

Pro zájemce proběhne seminář o chovu matek s praktickou ukázkou larvování, použití matečníků a tvorby nového včelstva. Odborníci poskytnou praktické rady i cenné informace k chování včel. Na pozorování je možné vzít i děti (též zdarma v doprovodu rodičů).


Rezervace

Zaujal vás tento kurz? Potom si prosím rezervujte místo.

Pokud přijdete bez rezervace, může se stát, že kurz byl zrušený (protože i ostatní rezervaci odkládali a nepřihlásilo se dost účastníků) nebo se na něj nedostanete, protože je plno. Pokud vás tedy kurz zajímá, nic neodkládejte a přihlaste se hned.

Rezervace jsou uzavřeny.

← Návrat na kategorie kurzů

Včelka medonosná v úlu – na jaře

Místo konání

Včelnice Černošice
Boleslavská 1126
Černošice
252 28

Včelnice Černošice

Termín a čas

4. 05. 2019. , 09:00 - 12:00

Lektor

Luděk Sojka, Svaz včelařů Luděk Sojka, Svaz včelařů

Sdílejte akci

Poslat e-mailem

Nové kurzy na e-mail

Dostávejte informace o nových kurzech na e-mail