(4) Zdraví, pohyb & životní styl

Drum Circle – bubnovací kruh (Číslo kurzu: B3017)

Bubnování

Bubnování patří mezi původní formy komunikace. Hlavní přínos společného bubnování je propojování skupiny ve společném rytmu a společném naladění. V některých kmenech se před každým zasedáním rady bubnovalo, zejména před důležitými rozhodnutími. Spojení skrze společný rytmus usnadňuje komunikaci, boří sociální bariéry, uvolňuje napětí, vytváří pocit sounáležitosti, důvěry a štěstí. Moderní podoba těchto prastarých rituálů je metoda Drum Circle.

Drum Circle

Vedený Drum Circle, neboli bubnovací kruh, je metoda rozvinutá Arthurem Hullem na Havaji. Jde o certifikovanou metodu vedení skupin lidí za použití bubnů a perkusních nástrojů. Hudba nebo melodie není cílem aktivity, ale vzniká jako vedlejší produkt spolupráce a interakce v rámci skupiny.

Facilitátor

Program vede facilitátor, tedy někdo, kdo proces neřídí, ale umožňuje, aby se odehrál. Během procesu facilitátor na sebe bere několik rolí podle aktuální potřeby a možnosti skupiny. Ze začátku skupinu řídí přímo a postupně se posouvá do pozice dirigenta, kdy už skupina nepotřebuje být řízena direktivně a zvládne pracovat sama s rytmem a měnit průběh procesu podle okolností a potřeb skupiny.

Co to přinese?

Tato metoda aktivuje komunikaci, týmového ducha, propojení jednotlivých účastníků setkání, a podporuje tak komunitní život. V případě účastníků z jedné firmy je tento nástroj velmi účinný při stmelování pracovních týmů.

Facilitátor, pan Rezek vedl velmi úspěšný kurz Občanské akademie na téma Zbav se strachu a překroč svoje hranice. Toto je další kurz z jeho nabídky.


Rezervace

Zaujal vás tento kurz? Potom si prosím rezervujte místo.

Pokud přijdete bez rezervace, může se stát, že kurz byl zrušený (protože i ostatní rezervaci odkládali a nepřihlásilo se dost účastníků) nebo se na něj nedostanete, protože je plno. Pokud vás tedy kurz zajímá, nic neodkládejte a přihlaste se hned.

Tato událost je již plně obsazena.

← Návrat na kategorie kurzů

Drum Circle – bubnovací kruh

Místo konání

Klubovna v bývalé hasičárně vedle Penny
Radotínská 1128
Černošice
252 28

Klubovna v bývalé hasičárně vedle Penny

Termín a čas

25. 03. 2019. , 19:00 - 21:00

Lektor

Josef Rezek Josef Rezek

Sdílejte akci

Poslat e-mailem

Nové kurzy na e-mail

Dostávejte informace o nových kurzech na e-mail