Slavnostní zahájení Občanské Akademie

Zahajovací program bude pestrý. Vystoupí děti, „ochutnáte“ ukázky z připravovaných programů, seznámíte se s některými lektory a významnými hosty a setkáte se se zástupci našich partnerských měst, ve kterých obdobná akademie funguje desítky let.

Děti?

Mají děti co říct ke vzdělávání dospělých? Proč mají v programu vystupovat děti ze základní školy?

To uvidíme. Možná, že se dospěláci dozvědí, jak se děti mají vychovávat, jaké hranice při výchově je třeba dodržovat a třeba i to, co by rodiče měli umět a znát. I proto, aby byli i v dnešní době svým dětem rovnocenným partnerem. A tak si buďte jistí, že to bude zajímavé nejen pro rodiče, ale i třeba pro další dospělé.

A to je všechno?

Kdepak, to je teprve začátek. To důležité přijde, a to jsou ochutnávky na kurzy z aktuálního programu a ukázky z dalších připravovaných akcí.

Co jsou to ochutnávky?

Řeknu vám, co je tím myšleno. Jeden z lektorů, říkejme mu Pepa, vás chce získat na svoji přednášku o tom, jak se v konfliktní situaci naučit domlouvat se na společném řešení. Bez hádání, bez emocí, rychle a efektivně najít kompromisní řešení pro obě strany. Jak se říká, win-win řešení, výhodné pro obě strany. A tak lektor Pepa uvede tento příklad.


Dvě sestry se hádají o pomeranč. Obě ho chtějí celý. Nakonec se domluví, že ho rozpůlí a každá si vezme jednu polovinu. Možná si řeknete, že to je spravedlivé řešení.

To je sice spravedlivé, ale ne tak docela.

A to proto, že jedna sestra chtěla šťávu z pomeranče a zbytek vyhodila. A ta druhá chtěla jen kůru z pomeranče, protože chtěla péct koláč. A tak ostrouhala kůru z poloviny pomeranče a zbytek vyhodila.


Co tím chtěl lektor říct?

Je třeba umět komunikovat. Kdyby obě sestry navštívily kurz našeho lektora, tak by se uměly lépe domluvit a pak by měly obě dvojnásobný užitek. Jedna by měla šťávu z celého pomeranče a druhá kůru, také z celého pomeranče.

Takhle může ochutnávka vypadat. A protože je těch kurzů připravena celá řada, čeká vás na programu slavnostního zahájení celá řada ochutnávek. Některé budou tak šťavnaté jako ta s tím pomerančem, při jiných se pobavíte, ale v každém případě se vyplatí být u toho.

Pozvání

Proto zveme všechny občany Černošic k účasti na slavnostním zahájení. Vstup je bezplatný. Přijďte včas, ať najdete šikovné místo k sezení.


Komentáře


← Zpět na výpis aktualit

Nové kurzy na e-mail

Dostávejte informace o nových kurzech na e-mail